امداد خودرو آستارا

امداد خودرو گردنه حیران آستارا

تاریخ انتشار

5/5 - (2 امتیاز)

امداد خودرو گردنه حیران آستارا در تمامی فصل های سایت با شما سروران ارجمند همراه است.

گردن حیران کجاست؟ گردنه حیران بین چه شهرهایی قرار دارد؟ گردنه حیران از چه نظر معروف است؟ معرفی خدمات امداد خودرو آستارا در گردنه حیران.

 

امداد خودرو گردنه حیران
امداد خودرو گردنه حیران

 

امداد خودرو گردنه حیران آستارا

امداد خودرو گردنه حیران آستارا:

حیران نام روستایی تالش نشین و ییلاقی در شهرستان آستارا واقع در استان گیلان است.[۲] این روستا در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر آستارا قرار دارد. حیران از سه روستای حیران سفلی، حیران وسطی و حیران علیا تشکیل شده‌است.[۳] منطقه حیران از توابع شهرستان مرزی بندر آستارا در منتهی‌الیه غرب استان گیلان با ۲۲۰۰ هکتار مساحت است که از این میزان ۱۲۰۰ هکتار به مستثنیات اشخاص و ۱۰۰۰ هکتار به منابع ملی تعلق دارد.

 

امداد خودرو آستارا:

حیران عربی شده واژه تالشی «هیران» است. هیران در زبان تالشی به معنای مکان ابر و مه می‌باشد. «هیر» یا «هر» در زبان تالشی به معنی ابر و مه است و «ان» پسوند مکان است. یکی از ویژگی‌های گردنه حیران نیز مه آلودگی هوا در بیشتر اوقات سال است.

امداد خودرو گردنه حیران - امداد خودرو آستارا
امداد خودرو گردنه حیران – امداد خودرو آستارا

امداد خودرو آستارا محل گردنه حیران:

گردنه حیران در میان جاده ارتباطی آستارا و اردبیل قرار دارد؛ این گردنه از یک سو توسط جنگل احاطه شده و از سویی دیگر مشرف به دره‌ای نسبتا عمیق است؛ بنابراین می‌توان گفت که از موقعیت جغرافیایی خاصی برخوردار است. رود ارس نیز از درون دره کنار آن عبور می‌کند و مرز میان جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان محسوب می‌شود.

جالب است بدانید سه روستای ونه‌بین، حاجی امیر بالا و حاجی امیر پایین که پیرامون گردنه حیران قرار گرفته‌اند، اهمیت حفاظتی سیاسی و جغرافیایی زیادی دارند.

هنگامی که وارد مسیر گردنه حیران شوید، تونل‌هایی از ابر و مه، توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. همچنین وجود حیوانات اهلی در کنار جاده و سرسبزی مسیر می‌تواند احساس بسیار خوبی را به شما ببخشد.

موقعیت جغرافیایی گردنه حیران موجب شده تا شغل بیشتر مردم ساکن در آن، کشاورزی و دامپروری باشد. البته وجود مناظر فوق‌العاده جذاب در آن و گسترش فضاهای گردشگری و همچنین ورود سرمایه‌گذاری‌های داخلی، نوید آینده‌ای درخشان‌تر را برای این منطقه می‌دهد.

 

رانندگی در گردنه حیران – امداد خودرو آستارا

با اینکه گردنه حیران، زیبایی‌های بسیار زیادی دارد؛ اما در هر سال شاهد انتشار اخبار متعددی درباره تصادف‌های رانندگی در آن هستیم که کام مردم را تلخ می‌کند. این گردنه به‌دلیل آن که در بیشتر فصل‌ها، پوشیده از ابر و مه است و می‌توان گفت که نخستین بارش‌های برف استان گیلان را نیز به خود می‌بیند، همواره به داشتن جاده‌ای لغزنده و پیچ‌های خطرناک شهرت دارد که همین مسئله باعث به وقوع پیوستن تصادف‌های جاده‌ای می‌شود؛ این تصادف‌ها در بیشتر مواقع با تلفات جانی و مالی زیادی همراه است. از این رو در سفر به این منطقه، دقت بیشتری هنگام رانندگی به خرج دهید و با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سفر خود لذت ببرید.

در حقیقت شما زمانی می‌توانید از رانندگی در گردنه حیران لذت ببرید که در گام نخست، نسبت به سلامت وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنید و در ادامه هم از مهارت کافی در رانندگی برخوردار باشید. توصیه می‌کنیم که بدون داشتن مهارت در رانندگی، دل را به جاده این گردنه زیبا و در عین حال خطرناک نزنید.

 

خدمات امداد خودرو گردنه حیران

روزانه گزارشات زیادی در مورد درخواست امداد برای امداد خودرو گردنه حیران ارسال می شود.

امداد خودرو آستارا – امداد خودرو گردنه حیران با شما برای عملیاتی مانند تعمیر در محل، یدک کشی، سوخت رسانی، کفی خودرو بر، خودروسوار، باتری به باتری و بسیاری از موارد دیگر در خدمت شماست.

برای درخواست امداد تنها کافی است با شماره تماس 4 رقمی 1893 در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

مقالات
بیشتر